Tubil Halk Dansları Topluluğu

Yenimahalle Belediyesi olarak gençlerimizi Türk kültürünün bir parçası olan folklorla hayata daha çok bağlıyoruz, onların yaşıtlarıyla dostluklarını pekiştiriyoruz.Bugüne kadar uluslararası yarışmalardan çok sayıda ödülle dönen Yenimahalle Belediyesi Halk Dansları Topluluğu (TUBİL),kursiyerleri Anadolu’nun bağrından gelen kültürlerle buluşturuyor.TUBİL, kurulduğu günden bugüne kadar özel televizyon kanalları ile TRT’de birçok yapımda yer aldı. Topluluk,Avusturya, Fransa, Hindistan, Belçika, İspanya, Hollanda.,Suriye, Libya, Singapur, Arnavutluk ve Malta’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeye festivale gitti. Birçok bakanlığın ve özel kuruluşun etkinliklerinde görev aldı.

Kültür Bakanlığı’nın ve çeşitli kuruluşların düzenlediği yarışmalara katıldı. 2005 yılında Türkiye üçüncüsü oldu. Yurtdışında ise Fransa’nın Dijon kentinde düzenlenen uluslararası halkdansları yarışmasında 1985 yılında dünya ikincisi, 1990’da dünya birincisi, 2016’da Polonya Wisla’da korografi dalında dünya birincisi, 2017’de de Polonya Zakopane’de dünya birincisi oldu.

TUBİL, altı eğitmenle her yıl 500 dansçıya eğitim veriyor.

Bale eğitimi 4-13 yaş arasındaki çocuklara, halk oyunları ise 7 yaşından başlayarak her yaştan vatandaşımıza eğitim hizmetini sunuyor.

Türkiye’nin her bölgesindeki halk danslarını ve küçüklere baleyi öğreten TUBİL, gençliğin yükselen yıldızı olmaya devam etmek için Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde ki iki çalışma salonuyla katılımcıların başvurusunu bekliyor.

İletişim: 0312 387 14 38 - 05305759549