Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Başkentimizin kültür, sanat merkezi olan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezimizi, pandemi sürecini değerlendirerek bakıma aldık ve Türkiye’nin en büyük salonlarından biri olma özelliğine sahip çok amaçlı salonu ile fuaye alanı ve kulisleri baştan aşağı yeniliyoruz.

1650 kişi kapasitesi ile 2012 yılından bu yana binlerce etkinliğe ev sahipliği yapan çok amaçlı salonu, normalleşme sürecinin devamı halinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yenilenen yüzüyle yeniden vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.
Çalışmalar kapsamında salonda boya badanadan, sahne cilasına, zemin eğimi düzenlemesinden tüm koltuk döşemelerinin değişimine, ışık ve ses düzenine kadar her yer tek tek yenileniyor.
Şartlar normale döndüğünde Yenimahallemiz yine kültür ve sanatın merkezi olacak. Sanata ve sanatçıya önem vermeyen toplumlar gerilemeye mahkumdur. Dünyada artık ülkelerin değerleri, sadece ekonomik değerleriyle ölçülmüyor. Sanata ve kültüre verdikleri değerlerle de ölçülüyor.
Biz onurla, gururla sanatın ve sanatçının yanında olmaya, onların etkinliklerine destek olup, onları ilçemizde ağırlayarak Yenimahallelilerle buluşturmaya devam edeceğiz.