EĞİTİME DESTEK

Yenimahalle Belediyesi olarak geleceğimizi sağlam bir biçimde inşa etmenin en iyiyolunun nitelikli eğitim olduğunu biliyoruz.

Gençlerimizin her birinin pırlanta olduğunu, yeterli desteği almaları durumunda çok şeyler başarabileceklerini biliyoruz. İşte Yenimahalle’deki destek eğitim merkezleri bu bilinçle doğdu.

İlk olarak 2017 yılı Ekim ayında Demetevler Ş.Mehmet Uygun Gençlik Merkezi binası içinde‘’Demetevler Orta Okul Destek EğitimMerkezi”miz faaliyete başladı. Bugün, Ragıp Tüzün Lise Destek Eğitim Merkezi, Batıkent Destek Eğitim Merkezi, Karşıyaka Lise Destek Eğitim Merkezi, Şentepe Orta Okul Destek Eğitim Merkezi’ninde eklenmesiyle toplam 6 destek eğitim merkezimiz bulunuyor.

Destek Eğitim Merkezleri, gelirlerinden eğitime yeterince pay ayıramayan ailelere destek olurken, ara sınıf gruplarında okul müfredatını anlatırken, orta okul 8 ve lise 12.Sınıflarda ise öğrencileri LGS ve YKS sınavlarına hazırlıyor. Eğitim merkezlerimizde MEB müfredatın auygun ders anlatımı dışında, deneme sınavları,ödevlendirme, rehberlik hizmetleriyle deöğrencilerimiz için en uygun çalışma ortamı sağlanıyor. Sınıf öğretmenliklerimiz sayesinded üzenli olarak veli görüşmeleri yapılırken deneme sınav sonuçları SMS sistemi ile velilere bildiriliyor, günlük yoklama takibiylede devam devamsızlık izleniyor. Bireysel olarak yapılan görüşmeler dışında yılda 2 kez de veli toplantısıyla, velilere öğrencilerinin genel durumu hakkında bilgi veriliyor, karşılıklı görüş alışverişiyle eksiklikler giderilerek başarı seviyesi artırılmaya çalışılıyor.

Pandemi süreci nedeniyle bu dönemde sadece 8 ve 12. sınıf, sınav gruplarına yönelik online eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren destek eğitim merkezlerimizde okulların açık olduğu dönemde gerekli hijyen ve sosyal mesafe kuralları uygulanıp kontenjanlarımız düşürülerek öğrencilere hizmet veriliyor.

Normal kapasitelerimizde öğrenci alımında,destek eğitim merkezlerimizin kontenjanı 3000 öğrencidir. Destek eğitim merkezlerimizde 15 branşta 63 öğretmen ve 14 idareci görev yapıyor.

Demetevler Orta Okul Destek Eğitim Merkezi(MERKEZ)
0312 336 00 51
Demetevler Mahallesi 392. Sokak Ş. MehmetUygun Gençlik Merkezi

Ragıp Tüzün Lise Destek Eğitim Merkezi (ŞUBE)
0312 344 08 99
Yeniçağ Mahallesi Ragıp Tüzün Caddesi 117/5

Batıkent Destek Eğitim Merkezi (ŞUBE)
0312251 46 01
Kent Koop Mah. Batıkent Bulvarı MeydanAVM Kat:1

Karşıyaka Lise Destek Eğitim Merkezi (ŞUBE)
0312 335 94 90
Yeşilevler Mahallesi 911. Cadde YenimahalleBelediyesiKapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri 1. Kat

Karşıyaka Orta Okul Destek Eğitim Merkezi(ŞUBE)
0312 332 12 14
Yeşilevler Mahallesi İvedik Caddesi Karşıyakaİş Merkezi 2. Kat no:153

Şentepe Orta Okul Destek Eğitim Merkezi(ŞUBE)
0312 344 02 29
Güventepe Mahallesi 610. Cadde No:33