Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri

  • Cilt Bakımı ve Temel Makyaj(525 Saat Program)

Genel:Bu programla öğrenciler, cilt temizliği ve bakımı işlemlerini, cilde uygun ürün seçerek, hijyen ve sağlık kurallarına uyarak yapabilme bilgi ve becerisini kazanırlar.

Konu Başlıkları: İskelet Ve Kasların Yapı Ve İşlevleri, Vücut Sistemlerinin Yapı Ve İşlevleri, Besin Öğeleri Ve Grupları, Sağlıklı Beslenme Kuralları, Kişisel Hijyen, Salon Hazırlığı Ve Hijyeni, Müşteri Karşılama Ve Uğurlama , Cilt Analizi, Dekolte Ve Yüz Masajı , Cilt Bakım Kozmetikleri, Cilt Temizliği Ve Bakımı , Özel Cilt Bakımı Teknikleri , Temel Çizim Ve Renklendirme, Kaş Ve Kirpik Şekillendirme, Makyaj Kozmetikleri, Temel Makyaj İlkeleri , Standart Makyaj, Satış Hizmetleri 


  • Makyaj Yapma Teknikleri(208 Saat Program)

Genel:Bu programda Makyaj teknikleri ile ilgili işlemleri tekniğine uygun yapma yeterliklerini hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, belirli bir süre içerisinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip kursiyerler yetiştirme planlanmaktadır. 

Konu Başlıkları:Nokta ve Çizgi, Açık. Koyu, Işık ve Gölge, Renk, Perspektif, Kişisel hazırlık ve Hijyen, Müşteri Karşılama ve Uğurlama , Salon Hazırlığı ve Hijyeni, Kaş Kirpik Şekillendirme, Makyaj


  • Manikür Pedikür Teknikleri (256 Saat Program)

Genel:Öğrencilere, hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde el ve ayak bakımına dair işlemleri yapabilme becerisinin kazandırıldığı bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Kişisel hazırlık ve hijyen, salon hazırlığı ve hijyeni, saç ve cilt analizi, anatomi, el-ayak bakımı ve kozmetikleri, klasik masaj teknikleri, manikür-pedikür.


  • Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri(357 Saat Program)

Genel:Bu programı tamamlayan bireyin,  Kişisel hijyenini sağlayarak iş öncesi hazırlıklarını yapması, Hijyen kurallarına uygun olarak salon hazırlığı ve hijyenini sağlaması, Değişik yöntem ve tekniklerle saçlara kalıcı şekil vermesi,  Saç bakım kozmetiklerini tedarik etmesi, Değişik yöntem ve tekniklerle özel saç şekillendirmesi amaçlanmaktadır.

Konu Başlıkları:Kişisel Hijyen, Salon Hazırlığı ve Hijyen, Müşteri Karşılama ve Uğurlama, Saç ve Saçlı Deri Analizi, Saçlı Deriye Masaj ve Bakım, Saçları Yıkama ve Ayırma, Fön, Kadın Saçına Geçici Şekil Verme, Saçları Kalıcı Şekillendirme, Saç Bakım Kozmetikleri, Saç Ekleme, Özel Saç Şekillendirme?