Yenimek

Hakkımızda;

Yenimahalle Belediyesi’nin Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) alanında uzman eğitmen kadrosuyla Yenimahalle ilçe sınırları içerisinde  yaşayan vatandaşlarımıza eğitim-öğretim ve meslek edindirme alanında 22 farklı noktada faaliyet gösteren kurs merkezimizle hizmet vermektedir. 

Hedefimiz;

Toplumda eğitimli ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olan YENİMEK’te, ücretsiz olarak verilen sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; sergiler, seminerler, panel-konferans gibi organizasyonlar düzenlenmektedir. 

Eğitimlerimiz; 

Kurslarımızda  satrançtan cilt bakımına, okuma yazmadan çini sanatına yabancı dilden el sanatları kurslarına, müzik ve gösteri sanatı kurslarından kişisel gelişim ve eğitim kurslarına, bilişim teknolojilerinden grafik ve fotoğrafçılık kurslarına kadar pek çok farklı alanda kendinizi yetiştirmek, geliştirmek ve bu kursların sonunda yeni bir mesleki beceri edinebilmeniz mümkündür. 

Eğitim Süreci ve Sertifika;

Zorunlu ilköğretim yaşını tamamlamış her vatandaşımız YENİMEK kursiyeri olabilmektedir. Buna göre YENİMEK’te kursiyer alt yaş sınırı 16’dır. Üst yaş sınırı ise yoktur. Bazı  branşlar için yaş sınırı değişiklik gösterebilir. Bu konuda merkezlerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.  Kayıtlar her yıl Ağustos ayında başlamakta, dersler Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim - Öğretim takvimine göre ilerlemektedir. Kurslarımızın süreleri branşlarına göre değişiklik göstermekte olup kurs süresini tamamlayan ve başarılı olan kursiyerlere, M.E.B onaylı Kurs Bitirme Sertifikası  verilmektedir. YENİMEK’in vermiş olduğu M.E.B onaylı kurs bitirme belgeleri tüm Türkiye’de geçerlidir.

Eğitim Metodu;

YENİMEK’te hemşerilik bilinci, yardımlaşma, kaynaşma üzerine kurulu olarak teorik ve uygulamalı eğitim metotları uygulanmaktadır. Eğitimlerimiz ücretsiz olup, eğitim branşları kursiyerlerden gelen taleplere göre belirlenmektedir.

Yönetim Şekli;

YENİMEK, Yenimahalle Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olup, kurslar Koordinatörlüğü tarafından faaliyetlerini sürdürmektedir. 


Kurs MerkezlerimizBranşlarımızOnline Ön Kayıt